oil_change.jpg

Заміна масла в авто

Кожен автомобіль потребує регулярної заміни масла. Основне призначення цієї процедури – разом із старим маслом забрати продукти згоряння палива, які накопичились в його об’ємі з моменту останньої заміни. Однією з важливих функцій мастила є зниження сили тертя деталей двигуна, що подовжує їхню службу. Також масло в двигуні виконує функцію відведення тепла там де відбувається тертя.

З якою періодичністю необхідна заміна масла?

Ми рекомендуємо проводити заміну масла в двигуні кожні 10 тисяч кілометрів. Звідки така рекомендація? Спробуємо пояснити.

Періодичність проходження технічного огляду і заміни масла обумовлена перш за все режимом експлуатації автомобіля. І справа тут не в якості паливо-мастильних матеріалів (як багато хто вважає), а в іншому.

Важливим є поняття «мотогодини» - тобто фактична кількість часу, скільки двигун працював. Багато автомобілів мають вбудований лічильник мотогодин. Також його можна розрахувати самостійно – поділивши пробіг в кілометрах на середню швидкість автомобіля.

Для прикладу, автомобіль проїхав 10 тис. км з середньою швидкістю 25 км/год (середня швидкість руху автомобіля в місті – можете перевірити на щитку свого авто =)). Отримуємо показник 400 мотогодин – саме стільки часу двигун був заведений і працював.

В кожного виробника є регламентований ресурс масла. Для більшості масел – це 250-400 мотогодин. Як ми побачили в розрахунку вище – при експлуатації автомобіля в місті це МАКСИМУМ – 10 тис. км. Після досягнення цього ресурсу масло суттєво втрачає свої властивості.

Чому ж в Європі допускають регламент обслуговування в 30 тис. км? Все дуже просто – справа в тих самих мотогодинах! Типовий режим їзди жителя Європи – 50-100 км щодня на роботу по автобану, а ввечері – назад. І середня швидкість їзди автомобіля по автобану – близько 60км/год. 30 тис. км регламенту в перерахунку на мотогодини дає нам ті самі 400 мотогодин, що і в розрахунку вище. Ніякої магії – сухі цифри)

Скільки коштує заміна масла, вартість заміни масла в Луцьку

Вартість заміни масла розраховується індивідуально для кожного. На ціну впливатимуть такі фактори, як виробник масла (бренд), його кількість (літри), клас в’язкості, виробник і якість фільтрів. Телефонуйте на наше СТО у Луцьку, щоб ми порахували вартість вашої заміни +38 067 139 89 89.

Наш інстаграм